Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto zachęcać do zaprzestania palenia?

15 maja 2022

Wszyscy wiemy, że zdrowi pracownicy są bardziej produktywni, szczęśliwsi i przynoszą firmie lepsze wyniki niż pracownicy, którzy są niezdrowi i pracują znacznie wolniej i mniej efektywnie przy swoich krzesłach biurowych. Jednym z najszybszych sposobów na zrujnowanie swojego zdrowia jest rozpoczęcie lub kontynuowanie palenia. Mając to na uwadze, czy firma może pomóc swoim pracownikom w rzuceniu palenia, zachęcając ich do rzucenia nałogu?

Całkowicie!

Oferowanie pomocy w rzuceniu palenia, jako część pakietu socjalnego, to świetny sposób, by pomóc pracownikom w rzuceniu nałogu, a tym samym poprawić ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Istnieje wiele sposobów na rzucenie palenia, ale niektóre z głównych opcji zostały przedstawione na poniższej infografice.

Źródło: www.generali.co.th/en/wellness-content/quit-smoking-tips-en

Wspieranie pracowników w trakcie całego procesu jest równie ważne, jak zachęcanie ich do rzucenia palenia. Zapewnij swoim pracownikom spokojną przestrzeń, do której mogą się udać, gdy sprawy stają się nieco zbyt trudne, na przykład za pomocą nowoczesnych ścianek działowych w biurze, aby stworzyć strefę relaksu.

Uświadamiając pracownikom ogólne minusy palenia, wskazując drogę do rzucenia palenia i oferując wsparcie w trakcie tego procesu, możesz pomóc im stać się zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej wydajnymi.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące rzucania palenia, którymi chciałbyś się podzielić?