Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak rozpoznać, że ktoś kłamie?

30 sierpnia 2022

Umiejętność czytania języka ciała jest bardzo przydatną umiejętnością. Nie tylko pozwala dokładniej i skuteczniej zrozumieć czyjeś słowa, ale także pomaga odgrzebać czyjeś prawdziwe intencje.

Nie każdy mówi to, co ma na myśli. To sprawia, że komunikacja jest dziesięciokrotnie trudniejsza, ponieważ nie zawsze można ufać czyimś słowom na słowo. W dużym, współczesnym biurze najprawdopodobniej będziesz pracować z wieloma różnymi osobowościami, a to oznacza, że musisz nie tylko dobrze je rozumieć, ale także być w stanie zmienić swój styl komunikacji, aby uzyskać jak najwięcej z rozmów i sesji burzy mózgów, które z nimi prowadzisz.

Od współpracy przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych po dyskusje prowadzone mimochodem przy biurowym fotelu - komunikacja w miejscu pracy jest niezbędna. Obejmuje ona nie tylko komunikację werbalną, ale również niewerbalną - w tym język ciała.

Kluczowym sposobem na rozpoczęcie nauki mowy ciała jest poszukiwanie najbardziej powszechnego i najbardziej oczywistego ukrytego zamiaru - kłamstwa.

Teraz nie należy po prostu założyć, że twój kolega kłamie, gdy widzisz kilka z tych ruchów języka ciała wystawione, ale warto wiedzieć, że w połączeniu, mogą one dodać do kogoś nie mówi prawdy. Może to być kolega, który mówi, że jest "w porządku", podczas gdy widać, że nie jest i że jest zdenerwowany, lub może to być gość w recepcji, który jest trochę skryty w sprawie skargi. Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których ktoś może nie powiedzieć ci dokładnej prawdy i sprowadza się to do czytania niewerbalnych wskazówek, aby zrozumieć, co naprawdę się dzieje.

Więc, jak można powiedzieć, że ktoś kłamie, czytając ich język ciała i ich werbalne wskazówki? Spójrz na te kluczowe znaki.

  • Celowe unikanie kontaktu wzrokowego
  • Stanie w miejscu zamiast naturalnych ruchów - większość ludzi ma tendencję do przesuwania się z nogi na nogę, kiedy stoją w sposób naturalny
  • Bawienie się rękawem, włosami lub czymś innym - jest to szczególnie wymowne w połączeniu z unikaniem kontaktu wzrokowego
  • Krzyżowanie rąk nad ciałem
  • Odwracanie tematu lub pytania z powrotem na Ciebie - jest to znak werbalny, ale jest to coś, czego należy szukać
  • Powtarzanie słów lub tego samego zdania więcej niż kilka razy
  • Podawanie wielu informacji, które nie są naprawdę potrzebne

Osoba o dobrych umiejętnościach komunikacyjnych wie, jak ważna jest świadomość języka ciała. Chociaż nie każda osoba, która Cię okłamuje, robi to złośliwie, warto umieć odczytać sytuację, aby móc naturalnie zagłębić się w nią nieco bardziej. Jeśli jest to kolega, który siedzi w kabinie biurowej i wygląda na opuszczonego, a ty pytasz go, co się stało, możesz stwierdzić, że kłamie, kiedy mówi, że wszystko w porządku, na podstawie sposobu, w jaki mówi i tego, co mówi ci jego ciało. Następnie możesz zaoferować dalszą pomoc lub zapewnienie, pomagając im przezwyciężyć to, co ich trapi.

Jak widać, zrozumienie czegoś tak prostego jak język ciała pozwala na rozwiązywanie problemów i kopanie tylko trochę głębiej.