Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ile zarazków jest na Twojej klawiaturze?

1 maja 2022

 

Ci z Was, którzy są wstydliwi, mogą teraz odwrócić wzrok.

Czy wiesz, że na przeciętnej klawiaturze biurowej może znajdować się ponad 3000 bakterii na cal kwadratowy?

Prawdopodobnie siedzisz teraz na swoim biurowym krześle i patrzysz z obrzydzeniem na swoją klawiaturę.

Największą przyczyną takiego nadmiaru bakterii jest jedzenie lunchu przy biurku. Nie rób tego! Nawet jeśli to nie jest powodem występowania zarazków czających się pod klawiszami QWERTY, jedząc w pobliżu narażasz się na ryzyko ich spożycia!

 

Nie ma znaczenia, czy masz eleganckie biurko biurowe, czy coś zupełnie innego, klawiatura na nim umieszczona jest źródłem zarazków. Co można z tym zrobić? Na początek regularnie ją czyść - raz w tygodniu lub za każdym razem, gdy jesz przy biurku, przetrzyj ją chusteczkami antybakteryjnymi. Regularnie i dokładnie myj ręce (zarazki mogą się również przedostać na dłonie, jeśli ktoś dotyka przedmiotów, na których znajdują się zarazki). Nawet najbardziej stylowe biurka biurowe pokrywają się brudem, jeżeli nie są regularnie czyszczone. Dlatego postaw sobie za cel sprzątanie biurka na początku każdego dnia. Pomoże to pozbyć się nagromadzonych na biurku zanieczyszczeń z poprzedniego dnia i pozwoli Ci zacząć od nowa. Upewnij się również, że nie jesz na biurku i nie zapomnij odwrócić klawiatury do góry nogami i dobrze ją wytrzeć!

Nie da się całkowicie wyeliminować bakterii; są one wszędzie tam, gdzie ich dotykamy, ale posiadanie dużej ilości bakterii na klawiaturze bez wyraźnego powodu jest po prostu niezdrowe!

Czy znasz jakieś przydatne wskazówki dotyczące czyszczenia biurka i klawiatury, którymi chciałbyś się podzielić?