Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kupujemy kserokopiarkę

27 kwietnia 2016

Jeśli będziemy chcieli kupić kserokopiarkę musimy patrzeć na różne istotne sprawy. Przede wszystkim ważne będzie to jaki papier będzie tam wykorzystywany. Oczywiście chodzi o rozmiar. Gdy chcemy mieć większe wydruki to warto sprawdzić czy urządzenie sobie z nimi poradzi.

Dobrze będzie również zobaczyć jak sprzęt radzi sobie z mniejszymi rozmiarami niż A4. Czasami takie wydruki mogą się okazać potrzebne. Funkcjonalność Jeśli chodzi o różne urządzenia to ich funkcjonalność jest zróżnicowana i to sprawia, że sprzęt daje możliwość nie tylko drukowania ale będzie można także skanować czy kopiować dokumenty no i oczywiście pojawi się opcja faksowania. Niektóre urządzenia mają również dupleks, co spraw, że automatycznie wykonują druk na dwóch stronach jednej kartki. Można także łączyć je do pracy w sieci.

Dodatkowo na niektórych urządzeniach są dodatkowe podajniki papieru, dzięki którym nie trzeba regularnie uzupełniać kasety z papierem. Jeśli wybierzemy takie urządzenia warto szukać tych funkcji, które dla nas konkretnie są ważne. Koszty eksploatacji Musimy pamiętać, że takie urządzenie będzie również generować pewne koszty, które są związane z jego wykorzystywaniem. Co jakiś czas będzie do wymiany toner, może się pojawić opcja związana z konserwacją sprzętu. Wszystko to sprawia, że są koszty użytkowania takiego sprzętu. Czasami przy kupnie będzie można również podpisać umowę gwarancyjną i w przypadku problemów sprzęt będzie dla nas naprawiony.

gwarancja urządzeń biurowych W przypadku urządzeń A3 można będzie również oczekiwać nieco dłuższej gwarancji, ale pojawia się także pewne różnicowanie zakresowe. Mamy gwarancje, które odnosić się mogą do liczby wykonywanych kopii, ale również takie, które odnoszą się do okresu czasu. Dlatego wszystko trzeba dokładnie sprawdzać przed zakupem. Warto także myśleć o tym, czy lepsze będzie kupowanie jednego dużego sprzętu czy może kilku mniejszych. To będzie uzależnione od potrzeb firmy i funkcjonalności oraz tego co w firmie będą robić pracownicy. Jeśli każdy potrzebuje drukarki to będzie dobrze wybrać kilka mniejszych urządzeń, by nie było tak, że dla całej firmy jest jeden sprzęt.